ייעוץ עסקי לעסקים קטנים

 
 
 
עסקים קטנים, מלכתחילה, מתחילים את פעילותם העסקית במצב של נחיתות מול הרשתות והארגונים הגדולים יותר - התקציב העומד לרשותם מצומצם יותר, כוח האדם שלהם, לעיתים קרובות, מקצועי פחות, ובמרבית המקרים, כל זעזוע זה או אחר עלול, בהינף צ'ק שחוזר, להביאם למשבר שממנו יקשה עליהם להתאושש. אין זה פלא, אם כך, כי ייעוץ עסקי לעסקים קטנים הינו תחום נפרד ושונה בתחום הייעוץ העסקי. גם אם כל עסק קטן עומד בפני עצמו ושונה מעסקים אחרים (בתחום פעילותו או בתחומי פעילות אחרים), עדיין, בשורה התחתונה, מרבית העסקים הקטנים נתקלים בדיוק באותן הבעיות, הנובעות מגודלם ומהיקף פעילותם המצומצם, יחסית.
 

ייעוץ עסקי לעסקים קטנים - במה ייחודו?

 
בכל שנה נסגרים מאות עסקים קטנים, שרובם, לא עוברים את פרק הזמן הקריטית של השנים הראשונות. השנים בהן מתגבש העסק ומתייצב על מסלולו העסקי שינתב את הפעילות שלו בהמשך לרווחיות וליעילות. הסטטיסטיקה העצובה מורה, כי רבים מהעסקים הקטנים לא יצליחו להגיע לשנתם החמישית. לכן, ייעוץ עסקי לעסקים קטנים חשוב והכרחי במיוחד בתחילת דרכו של העסק.
 
ייעוץ לעסקים
 

מתי נזקקים עסקים לשירותי ייעוץ?

 
הזכרנו קודם את שבריריותה של פעילותם העסקית של העסקים והארגונים. ובכן, ככל שעסק קטן יותר ופחות יציב, כל מכה או שינוי קטנים עלולים לערער את יציבותו באופן שעלול להסתיים בסגירת העסק. כאן, לרוב נוטים להתייחס לפן השלילי של הדברים, אולם גם מהלכים עסקיים שנחשבים כחיוביים (למשל, הרחבה מהירה של העסק או פריצה מהירה) עלולים לזעזע את מבנהו של העסק ולפגוע ביציבותו. לכן, למרות שחשוב לקבל ייעוץ עסקי לעסקים קטנים בתחילת דרכו של העסק, כל שינוי, מבני, אדמיניסטרטיבי או עסקי, מחייב, אף הוא, ייעוץ עסקי לעסקים קטנים.
 
 
 
חייהם של בעלי עסקים קטנים הם קשים למדי, מאחר והם צריכים להתמודד במשאבים מצומצמים ומועטים מול אתגרים, שלעיתים, אף עסקים גדולים עלולים להיכשל בהם. הם זקוקים לכל כלי אפשרי על מנת לצלוח אותם, וכאן בדיוק נכנס לתמונה ייעוץ עסקי לעסקים קטנים.